ČTVRTEK RÁNO

5221/99
Píšu si tyhle poznámky už třetí týden a každý den se uděje něco zvláštního. Překvapivé události přestávají být překvapivé, když si uvědomíme, že řídíme firmu jako stát a všechny důležité kroky musí být v souladu se zájmem Agrofertu. Jsme měsíc v karanténě, pracovat nám už brzy dovolí, ale na nějaké festivaly zapomeňte. Lidé to berou celkem s humorem, karanténní nepohodlí je vyvažováno soutěžemi o nejhezčí nádršku. Uznávanou vítězkou je slovenská prezidentka, která dokáže roušku sladit s outfitemi s kabelkou. Naši představitelé už aspoň nevypouštějí své lži zpoza státní vlajky.

Seismologové zjistili, že v důsledku pandemie se Země nechvěje. Lidé necestují a skoro se nepohybují. Možná to bude další program neomarxistů: Lidé by neměli nikam chodit. * Boris Johnson to chytil a má vážný průběh. A to si Britové zřejmě mysleli, že po Brexitu se k nim přes kanál žádná nákaza nedostane. * Někteří vědci připustili, že koronavirus mohl uniknout z wu-chanské laboratoře. Jiní to pokládají za konspiraci. Teorií o vzniku pandemie je ale mnohem víc. *

Podle Hamáčka ani pomlázka, ani účast na svátečních bohoslužbách. Problém je také v tom, že o Velikonocích každoročně odlétají zvony do Říma. Jak to budou řešit aerolinky při zákazu letů, je záhadou.

Desetina Čechů přišla kvůli epidemii o zdroj obživy a úspory má maximálně na měsíc. Přepočteno na rodiny to může být půldruhého milionu lidí. * Maršál Koněv už je zadepozitářovan a nákaza mu nehrozí. * Zemřel pětapadesátiletý novinářka Tereza Spencerová, původně muž a velká prokremelská bojovnice. * Každý den karantény přináší do češtiny další nové slovo: Policisté kontrolují neorouškované chodce.