Autor má také svůj blog na iDNES. http://michalkonecny1.blog.idnes.cz/
Archiv pro den: 11.1.2017
Globální onohle.
Rok 2016 byl o něco chladnější než předchozí dva roky. Tak to v přírodě chodí. Ten sedmnáctý bude zase o něco teplejší nebo o něco chladnější.
Obyvatelstvo to nechává v klidu. Ne tak všelijaké vědce a bulvární novináře. Řadu let nás vědci trápili globálním oteplováním. Media palcovými titulky s třemi vykřičníky na konci upozorňovala, že tenhle měsíc byl zas o chlup teplejší než ten předchozí.
Proslýchalo se, že někteří vědci straší, aby získali další granty na výzkum. Osmdesát pět procent vědeckých pracovníků hlásilo, že se globálně otepluje a bude oteplovat a že za to výrazně může lidstvo se svou průmyslovou neukojitelností. Politici se sjížděli stovkami neekologických letadel do různých koutů zeměkoule. Pořádali o tom všem konference a vymýšleli všelijaké Kjótské protokoly, které někteří z nich nepodepsali a skoro nikdo je nedodržoval. Tak maximálně ti blbci z Evropy.
Obyvatelstvo si postupně zvyklo. Trocha tepla navíc je příjemná, v Severním ledovém oceánu se otevřela cesta pro lodě a možná by u Kolína mohly růst banány.
Obyvatelstvo se prostě globálního oteplování přestalo bát. A vědci – tentokrát z jakéhosi kalifornského institutu – přitvrdili. Už nám nehrozí globální oteplování, hrozí nám globální ochlazování. Vysvětlení pro laiky je dost náročné, ale stručně: vlivem globálního oteplování budou tát ledovce na severu, studená voda bude někam odtékat a bude se mísit s teplou vodou v mořích a ta chladnější poteče zas na sever. Prý bude v Evropě v zimě o šest stupňů míň.
Obyvatelstvo by se mělo opět začít bát a lidstvo by s tím určitě mělo něco dělat. Vypracovat projekty a uvolnit rozsáhlé finanční prostředky. Bohužel lidé na severní polokouli začnou víc topit a asi i vypouštět nějaké to CO.
A ta ochlazená voda začne téct zase na sever, ledovce zmrznou a začnou přibývat na váze. Začne na ně svítit sluníčko. A bude nutné varovat lidstvo před globálním oteplováním.
Sympatické na celém tom kalifornském výzkumu je, že ke zmíněné katastrofě má dojít kolem roku 2330. Na jednu stranu si řeknete, že nás to nemusí tolik bolet. Na stranu druhou si ale uvědomte, že kdyby někdo předpovídal takovou katastrofu na rok 2030 a ono to nevyšlo, tak už mu nikdo žádné prachy na výzkum nedá. Projektů, jak by se dala celá ta nepříjemnost s oním globálním čímkoli vyřešit, je celá řada. Nejúčinnějším ze všech mi připadá soustavné ochlazování povrchu Slunce hadicemi s ledovou vodou.