V KOVIDÁRIU (5)

Podvodníčci všeho druhu jsi dnes ráno přivstali. Jen jsem otevřel poštu, vykoukla na mě informace, že mi zatím nemohou poslat objednaný balíček, protože je nutné ještě zaplatit poštovné ve výši 2,54 $. Je to sice pakatel, ale nač platit poštovné za něco, co jsem nikdy neobjednal. Paní Teresa Pereda šedesátiletá vdova se mě ptá: „Jak se máš, můj milovaný?“ O sexu to asi moc nebude, ale sděluje mi, že zemřelý manžel jí zanechal pět milionů €, a ona by se o ně se mnou ráda podělila. Ale to je pořád nic. Píše mi taky Mark Zuckerberg osobně, tedy nevím, proč píše z adresy nina.pavelková@gmail.com, ale asi má tu svou mimo provoz. Sděluje mi, že jsem vyhrál cenu Facebooku ve výši 4 200 000 $, a prosí mě, abych poslal číslo účtu, aby mi mohl ty prachy poslat. Asi se s Hankou vydáme na cestu kolem světa. Věříte, že já jsem ještě nikdy nebyl na Machu Picchu? Myslím, že Hanka taky ne.

Tuzemští odborníci i koryfejové věští, že epidemie bude brzdit celý listopad.Inu, žádné velké překvapení. Žádné výlety do nákupních center. Víte, co ušetříme za vánoční dárky? Manželky dostanou místo norkových kožichů nějakou hezkou knížku, děti místo dronů třeba stavebnici. Hlasy volající z pouště to na nás zkoušejí: Zajděte aspoň v sobotu k vaší oblíbené restauraci a nakupte v okénku. Jinak už možná později nebudete mít kam chodit. To víte, že se k okénku vydáme, ale nevíme, jestli to bude stačit. Škoda, že kapely a divadla nemají také nějaké okénko, z kterého by mám mohli prodávat kulturu. No bude to, kurva, těžká práce všechno to probudit z mrtvých a uvést zase do provozního stavu. Ale my to dáme. Ani ne, že jsme tak dobří, spíš že nám nic jiného nezbude.

Za září a říjen zemřelo v Česku na Covid s Covidem 2800 osob. Sedmkrát tolik, co za měsíce březen až srpen. Nemuselo se to stát, kdyby vláda plošné testování domovů seniorů, které zahajuje v listopadu, spustila už začátkem září.
No spustila… vypadá to, že to většinou nefunguje stejně, jako na jaře nefungovala distribuce ochranných pomůcek nejen seniorům. Jana Maláčová: „Zmatky kolem plošného testování seniorů jsou obrovské, ale musíme to pár dní vydržet.“ Tak třeba pár dní do Vánoc? Není moc jisté, jestli to vydrží senioři).
Jak vznikají zmatky? Nejspíš tak, že někdo nedělá pořádně svoji práci. Nebo ji neumí. Případně ve své vysoké funkci je schopen řídit maximálně kolotoč s labutěmi…